Burçlar Arası İlişkiler Nasıl Yorumlanır?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve sair asuman cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyici bir asuman ilim dalıdır. Bu ilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın evetşamlarına veçhe veren bir meyanç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çhileışmalarında, çeşitli asuman cisimlerinin insanoğluın şahsiyet özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar umumiyetle Burç Yorumları adı altında yapılır.

  • Astrologlar, doğum tarihleri, doğum saatleri ve doğum bölgeleri kadar kişisel bilgileri kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında dosdoğru adımları atmaları midein tavsiyelerde bulunur ve muamele gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri ortada, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini temaşa fail ritüel burçları ve doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak dünya hileır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Mevlit hariktalrında farklı alanları temaşa fail evlerdir.
Ayın Burçları Ayın sene içre ne burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan çecik şeklinde bir asuman haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanoğluın hayatlarına veçhe veren bir disiplindir. Zaman da insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine koskocaman rağbet göstermektedirler. Bununla beraberinde astrolojinin uygulanması ve kullanmaı dair belirli görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri alegori getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, umumiyetle doğum haritası yorumlamak, şahsiyet analizi tutmak, aşk ve ilinti astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, dirimlik astrolojisi kadar konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin balkonındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne kadar sükselı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Mevlit haritası yorumlamak, astrologların en yapı taşı görevlerinden biridir. Kişinin doğum tarihine, saatine ve alegori gereğince hazırlanan doğum haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları tefsir ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin pekâlâ bir müstakbel tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kadar sükselı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı bulunduğunun altını özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji için henüz lüks marifet sahibi yürütmek istiyorsanız, biryoğun terimle içinlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin midein Astroloji Terminolojisi’ni aptalfetti. Bu terimler, burç yorumları ve doğum haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi midein kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan baht grupları olarak görülür. Burçlar, bir doğum tarihine gereğince belirlenir ve biryoğun kişiye gereğince şahsiyet ve gelecekteki olaylar için marifet verebilir.

  2. Kükremek Burcu: Ekseriya 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri ortada doğanlamış olur midein kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cöyiğit ve özgüvenli şahsiyet özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer Burcu: Mevlit haritasında Kamer’ın başüstüneğu burçtur. Kamer burcu, bir kişinin romanesk yönden kesinlikle hissettiğine, hassasiyetine ve nefes aldığı kadar evetşamma şekline damga fiyat.

Burç yorumlaması için çok lüks marifet sahibi yürütmek midein, astroloji terminolojisine aşina yürütmek önemlidir.

Terim Mealı
Mevlit haritası Bir kişinin doğum çabucak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Mevlit çabucak yükselen burçtur. Kişinin kendini söyleyiş ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi için marifet verir.
Natal harita Mevlit andaçndaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin balkonındaki olaylar ve şahsiyet özellikleri ile ilgili ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde devinme ederken bir değişik gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin balkonındaki etkilere damga edebilir.
Retrolar Bir gezegenin veçheünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğanlayışimlere damga edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak biraz çaba gerektirse bile, dosdoğru bir şekilde kullanıldığında, şahsiyet analizi, müstakbel tahmini ve henüz katı çok husus için marifet tesviye dair bayağı bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*