Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Dostça” mazmunına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim dair sergilediği performanstan sonrasında internetin sadece marifet aktarımı için değil, aynı zamanda meze için de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanların bir takma ad kullanarak (nickname) söyleşi yazar eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanımadığınız herhangi biriyle örgülabildiği gibi üste tanıdığınız kişilerle de özel programlar yahut web siteleri tarafından örgülabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız yahut tanımadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanıdıkma ve söyleşi etme amacıyla kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri umumiyetle programlama dilleri kullanılarak yahut hazır scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş etkili olmak için sadece nickname (takma ad) sermek kifayetli olurken birtakımlarındaysa sohbete saksılamadan önce behemehâl üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm genel ağ kullanıcıları arasında popüler olan Mynet ve ZurnaNet gibi siteler chat sitelerine saksılıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki genel ağ kullanıcılarıyla izlence açıklık suratünü kullanarak sadece alfabelı, alfabelı ve hayallü, sesli ve hayallü gibi tercihe ilgilı olarak söyleşi etmenize yardımcı olan yazılımlardır. Chat programlarının şimdiye denli kullanılmış en popüler olanı endamsız müddet önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger isimli anlık mesajlaşma yazılımıdır. Bir sair popüler chat izlence olan ve internetin söylence yazılımlarından ikrar edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*